מה למדתי השבוע בהולנד – יום בריכה

באחד מימי השבוע הכריז אתר-תחזית-מזג-האוויר החביב עליי כי מחר יהיה 3. כלומר, הוא דירג את יום המחרת בציון 3 מתוך 10. מיד נכנסתי לכוננות. ההולנדית אנשים עמידים הם, ולא בקלות יחלקו ציונים כה נמוכים. ואכן, עיון מקרוב במרכיבים השונים של מזג האוויר הצפוי העלה כי השילוב של גשם ללא הפסקה ורוחות של כ – 50 קמ״ש יכול לבשר על יום לא נעים במיוחד.

באופן טבעי, מיד החלטתי שנלך לבריכה.

Snip20150108_14
היה שבוע לא קל. דורגנו נמוך.
Snip20150108_16
להשוואה – מזג האוויר בתל אביב באותם ימים ממש (אלה היו ימי הסערה הידועים לשמצה)

אז הנה מה שלמדתי ביום-בריכה שלנו:

 שבריכה היא בילוי מושלם ביום סוער

מזג האוויר בהולנד הוא – איך לומר – בעייתי במקצת בכל הנוגע לשחייה, לכן אין כאן (או לפחות לא יצא לי להיתקל ב)בריכות חיצוניות. הרי יש בערך ארבעה ימים בשנה בהם חם פה מספיק בשביל להשתכשך בבריכה ללא קירוי וחימום. אבל תרבות הפנאי בכלל, והספורט בפרט, מפותחת פה מאוד וההולנדים עובדים עם מה שיש ולא עם מה שאין. מכיוון שכך, המשוואה היא הפוכה מבישראל: ימי שמש נועדו, כזכור, לבילויים בחוץ. ימי גשם – לבריכה!

15607159304_948b818927_o

שהמים קרים

טוב, לא קרים-קרים. הבריכה בכל זאת מחוממת, אבל לא יותר מדי. בואו נגיד את זה ככה: צריך לזוז *הרבה* עד שמפסיקים לרעוד. לדעתי זו בדיוק הסיבה לטמפרטורה הקצת סדיסטית של המים (אפילו בבריכת הילדים!) – הרי אין לחשוד בהולנדים כשונאי חום. נהפוך הוא: הבריכה השכונתית שלנו משופעת בחדרי סאונות ובמיטות ״שיזוף״. אבל את ההנאה שבחום צריך להרוויח. קודם תזיזו את הגוף (מה שאתם חייבים לעשות, אחרת זה פשוט לא נעים) ואחר כך תתענגו על חום ומנוחה וריפיון שרירים.

בבריכה הרחוקה (ליד העץ) ניתן לראות את הזקנים-המתעמלים ואת  המדריך העליז-מדי שלהם.
בבריכה הרחוקה (ליד העץ) ניתן לראות את הזקנים-המתעמלים ואת המדריך העליז-מדי שלהם. בצד שמאל (בכחול) – מיטות חימום או שיזוף או צלייה. עוד לא הבנתי.

שיש מלא חתיכים

מסתבר שבקרים בבריכה טומנים בחובם הזדמנות לחזות לא רק בחבורות זקנים שעושים התעמלות במים (כמו בכל הבקרים בכל הבריכות בעולם), אלא גם בגברים צעירים וחתיכים. כנראה שיום חמישי הוא יום מאוד פופולארי ל״יום אבא״ (papadag) – כינוי המתייחס ליום בשבוע בו מבלים הילדים עם אבא (כאן לא הולכים כל יום לגן, זוכרים? וההורים חולקים ביניהם את האחריות לשאר הימים).

חדר הלבשה לאם ולילד
ולאב ולילד.

כך או כך, ביום חמישי האחרון ניתן היה לראות בבריכה שלוש קבוצות עיקריות: הזקנים-המתעמלים (כולל תרמוס תה שחיכה להם על השולחן בחוץ); מגוון אבות מסוקסים (כולל בלונד וקעקועים) המשיטים פעוטות בסבלנות על גבי מצופים; ו – ד׳ ואני, בלבוש לא-ייצוגי.

מיד הכנסתי את הבטן ועשיתי עצמי אדישה.

שזה לא תמיד עוזר להכניס את הבטן

לפחות לא בכל יום שבת, בין השעות 08:00-10:15, זמן ה – naturistenzwemmen (=שחייה בעירום) בבריכה השכונתית(!) שלנו.

כן, ההולנדים די חופשיים עם הגוף שלהם, ולא צריך להיות נודיסט מוצהר או אדוק בשביל להסתובב בעירום. זה די נפוץ להיכנס לספא רגיל, למשל, ולראות אנשים מסתובבים ערומים (גברים ונשים כאחד) בכל המתחם. יש חלוקי אמבטיה, אבל הם נזנחים רוב הזמן, אלא אם כן קר במיוחד.

לסיכום, רשמתי לעצמי להימנע מלהגיע לבריכה בשבת בבוקר (ובשבת בכלל. למה להסתכן).

———

ובונוס על האיחור בפוסט – מדור חדש:

השבוע בעיתון 

גם אנחנו היינו שארלי, מה אתם חושבים?

גם אנחנו היינו שארלי, מה אתם חושבים?  (בתמונה: הכותרת הראשית באחד העיתונים הנפוצים)
״אי אפשר להשתיק את הקול של שארלי הבדו״
(הכותרת הראשית באחד העיתונים הנפוצים בהולנד)

דיווחו פה על הסערה אצלכם, אבל המוקד היה קצת יותר צפוני:

Snow in Lebanon
פליטים סורים בלבנון

ולסיום – איך לבחור את השותף המושלם לצפייה בסדרות?

16069869310_c9f10c8217_o
16071390027_117ef8616e_o
תשעה טיפוסים, מאופיינים לפי הסדרות האהובות עליהם. הקווים האדומים מראים מי יוכל לסבול אותם על אותה ספה, ובמה הם יכולים לצפות יחד.

נתראה בשבוע הבא!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close