רגע, מה זה בכלל מועדון שאילתא?

מועדון שאילתא נוסד בקיץ 2006 במסדרונות הבניין הירושלמי בו עבדתי אז. חבר לעבודה סיפר על שאלה שמטרידה אותו מזה זמן-מה: מי המציא את שעון היד, ומדוע מקובל לענוד אותו דווקא על יד שמאל? לקחתי את השאלה כאתגר, והתחלתי לגלוש באינטרט בחיפוש אחר התשובה. להפתעתי, מצאתי אותה מיד. ניסחתי את התשובה ושלחתי לשואל ולעוד כמה חברים. מסתבר שלכל אחד מהם הייתה איזו שאלה שהציקה לו והוא לא מצא עליה תשובה. וכאן נכנסתי לתמונה. גיליתי שאני נהנית מהחיפוש, מהגילוי, מכתיבה, ומשיתוף האנשים בידע. המעגל הלך והתרחב, חבר סיפר לחברה שסיפרה לחבר, וכל מי שהצטרף קיבל גם כינוי. כך נולד מועדון שאילתא (זכויות היוצרים על השם שמורות לאופה).

ב- 29 באוגוסט 2006 הוקמה פינה חדשה במועדון, בשם "תאריכו את זה" (את השם המציאה הקיבוצניקית), בו סיפרתי (כמעט) בכל יום על מאורע מעניין שהתרחש בהיסטוריה לפני כך וכך שנים.

ב- 1 באפריל 2007 חברי המועדון קיבלו הודעה המבשרת על סגירת המועדון. זו הייתה מתיחה של 1 באפריל, אבל כולם קנו את זה. כנבואה שמגשימה את עצמה, המועדון אכן פסק מפעילות, וב- 6 באפריל 2008, שנה לאחר מכן, הוא שב לחיים!

ואיתו גם הבלוג הזה. הבלוג יעודכן בזמן אמת על תשובות חדשות לשאלות המוזרות של חברי המועדון, והוא מכיל בתוכו את כל פעילותו הקודמת, בעידן הפרה-בלוג שלו.

0 תגובות על “רגע, מה זה בכלל מועדון שאילתא?

 1. מ. שאילתא היקרה.

  שאלתי לגבי שירו של נתן יונתן "איפה יש עוד אנשים" עומדת בעינה.
  האם הוא כתב את זה על עצמו ובאיזה גיל?

 2. התמיכה של Creative לא מסוגלת לעזור ולכן ברצוני לשאול מה שאף אחד עד היום לא הצליח לענות עליו – איך גורמים למודם Creative Modem Blaster DI5655 להציג בשיחה המזהה את המילים "פרטי" או "מחוץ לאיזור" כמו שאר המודמים האנלוגיים וצגי השיחות המזוהות, ולא רק להציג שיחות מזוהות כשהן ממש מזוהות?

 3. א)אני זקן
  ב)אין לי אתר
  ג)אני סקרן בד"כ
  ד)טכניט איך מצטרפים ומשתמשים
  י.ט.

 4. שאלה
  מה זה "טויטר" וצדוע זה המלה האחרונה בתקשורת כפי ששמעתי בסי.אנ.אנ?
  יצחק טאוב

 5. על מיכל מטהר האוויר בשירותים כתוב: "solvent abuse can kill instantly" מה זה אומר??? 😕

 6. שלום רב,
  שאלתי – אופניים עם רמה, אופניים בלי רמה – מה מקור המגדור של אופניים ולמה בכלל צריך רמה אם הנדסית אפשר בלי.
  בברכת גבר צריך רמה כמו שדג צריך אופניים,
  ג.פ.

  1. האופניים תוכננו מלכתחילה עם רמה כחלק מהמרכב, לצורך חיזוק.
   כשנשים החלו לרכוב על אופניים, אז, באותה תקופה, נשים הלכו לרוב עם שמלות והרמה הרימה את שולי השמלה. לכן שינו את מבנה המרכב כך שאופני נשים יהיו ללא רמה.
   הנדסית אכן אפשר ללא רמה ולכן היום השלדה מיוצרת כך שתיראה מעניינת וחזקה ולא לפי מגדר כזה או אחר.

 7. והשאלה שלי: איך בונים מנוף ?
  מן הסתם כדי לבנות מנוף צריך עוד מנוף שיעלה חלקים וירכיב אותם על המנוף שבבניה

 8. אודה מאוד לתשובה המסתמכת על מחקרים וידע מקצועי ממקור ניטרלי: מה באמת עדיף – מים מינרליים או מים מסוננים? (ואם אפשר להתייחס לסוגי הסינון השונים הקיימים בשוק הישראלי). מי ברז, לצערי, לא מספיק נקיים במקום מגורי. אני רוצה להוסיף שחיפשתי רבות במקורות שונים באינטרנט ומצאתי מידע רב וסותר ורק יצאתי מבולבלת עוד יותר. אז נא עזרתך האדיבה. תודה!

 9. בוקר טוב!

  אני רוצה לגלות למה אומרים ש'הסקרנות הרגה את החתול'?

  מאיפה זה לקוח??

  8)

  תודה! רבה!!!

 10. מייטי, איני עונה מידע, אלא ממחשבה פשוטה, חתול היא חיה סקרנית, תוכל לשעשע אותה שעות עם סמן לייזר. לכן אם חתול יראה מוקש רגל מעניין, הוא עלול ללכת לראות איך מפעילים אותו. הבנת?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Close